מכשירי הפילאטיס הומצאו על ידי ג'וזף פילאטיס ככלים לתמיכה בטכניקת התרגול והשיקום אותה פיתח. מכשירי הפילאטיס בנויים על עקרון של התנגדות או תמיכה של קפיצים. רוב התרגילים במכשירי פילאטיס מבוצעים בשכיבה או בישיבה כך שהגוף נתמך במכשיר הפילאטיס ובו זמנית המתרגל בעל שליטה בטווח פעולה מלא. 

שילוב של קפיצים, תמיכה של המכשירים ועקרונות השיטה עם מאות התרגילים, הופכים את הפילאטיס מכשירים לשיטה המתאימה לכל אדם בכל מצב גופני. 

סוגי מכשירי הפילאטיס:

רפורמר - המכשיר הידוע והמוכר ביותר , בעיקר בגלל אפשרויות התרגול הרבות הטמונות בו . המכשיר מתאים לחיזוק ושיפור הכח הקיים והן למתאמנים הזקוקים לתהליך שיקום . על המכשיר ניתן לשכב, לשבת, לעמוד עמידת שש, ברכיים ועמידה מלאה .הכל בהתאם לצורך ולרצון תוך רעיון פיתוח הגוף באופן אחיד. הרפורמר מחייב את המתאמן לעבודה מהמרכז על מנת להזיז את העגלה ולנוע , האימון על הרפורמר משפר קואורדינציה, מודעות גוף ,  חיזוק והארכה של הגוף כולו . באימון הרפורמר קיים מערך שיעור מלא לכל רמה הכולל פתיחה אמצע וסיום , בדומה לאימון המזרן, דבר שיצר זרימה של התרגילים אחד לתוך השני ואפשרות לעבודה דינאמית ואנרגטית ואפילו לעליית הדופק במהלך השיעור.

קדילאק  - ג'וזף פילאטיס פיתח את הקדילאק במהלך מלחמת העולם הראשונה , כשהיה במחנה שבויים באנגליה. הרעיון הראשוני היה לשקם את הפצועים ע"י שימוש בקפיצי מיטת בית החולים כדי לחזק ולהאריך את השרירים. בהמשך הוסיף את חלקי הקדילאק המוכרים היום : הברים , הטרפז והפאזיס .

הטאוור - וריאציה של  הקדילק , למעשה מכיל את כל המרכיבים של הקדילאק, למעט המסגרת העליונה של העמודים . הטאוור מאפשר חיזוק של איבר יחיד כמו גם הגוף השלם ולכן מתאים מאוד בעבודה שיקומית

WUNDA CHAIR "כיסא הפילאטיס", מכשיר בעל  בסיס התמיכה הצר ביותר. פילאטיס קיבל השראה מאקרובטים ואומני קירקס. תוכנן ועוצב במיוחד כדי  לחזק קבוצות שרירים שאינם נגישים  באימון המסורתי. התרגילים בכיסאות הפילאטיס מאתגרים ודורשים כח , שליטה בגוף, קאורדינציה ושיווי מישקל. 

מכשירי פילאטיס משולבים במכשיר אחד,  מעניקים אפשרויות תרגול חדשות עם חיסכון משמעותי במקום. מכשיר המשלב ארבע מערכות אימון שונות במכשיר אחד: "רפורמר", טאוור, מזרן, שיכול לשמש לעבודת רצפה או כשולחן טיפולים, או כשילוב של המזרן יחד עם "הוול יוניט". שילוב אפשרי נוסף הוא אימון המחבר בין המשטח הנוסע של הרפורמר עם הוול-יוניט.

מכשיר פילאטיס  מתאים במיוחד למורים ולמטפלים שנתקלים במגבלה של מקום בסטודיו. השילוב של הרפורמר/טאוור עם זוג מזרנים תואמים, עונה על כל הצרכים של אימון פילאטיס ועדיין תופס שטח של מכשיר אחד בלבד. מכשירי  פילאטיס הסנטר-ליין מהווים העתק מדויק וקפדני של המידות המקוריות שבהם השתמש ג'וזף פילאטיס במכשיריו פילאטיס המקוריים.

"אורביט" - אימון ליבה רב ממדי מהנה ומאתגר שמחזק ומותח את כל הגוף. האימון על מכשיר פילאטיס "אורביט" משלב תנועות מעגליות, רוטציות ותנועות ליניאריות יחד עם אלמנטים רבים של שיווי משקל. התרגילים מפעילים את שרירי הליבה לאורך כל האימון, משפרים את הגמישות ואת טווחי התנועה ומחזקים את הגוף כולו באימון גוף-נפש.

Joomla SEO by AceSEF