פילאטיס מזרן

רבים המתאמנים החדשים מתקשים להחליט האם להתאמן בפילאטיס מזרן או בפילאטיס מכשירים. שתי שיטות האימון, פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים, פותחו על ידי מייסד השיטה ג'וזף פילאטיס וכוללות סדרות תרגילים לחיזוק הגוף והפיכת הגוף לכלי יעיל ובריא. 

שיטת התעמלות פילאטיס מזרן, עוסקת בהארכת השרירים תוך כדי חיזוקם וגמישותם, פועלת על השרירים בגוף ומחזקת את המפרקים. שיטת האימון פילאטיס מזרן מתאימה לכל אדם בכל גיל ומצב גופני ומשלבת יסודות משיטות אימון מערביות ומזרחיות כמו גם משלבת במקרים רבים פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים.

העקרונות החשובים אשר שולבו בשיטה פילאטיס מזרן  הנם הנשימה המביאה למודעות ולשליטה בגוף ודיוק התנועה. בכתבה זו נדבר על עקרונות ויתרונות פעילות פילאטיס  מזרן, על ההבדל בין פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים ואיך ניתן לשלב בין השניים באימון פילאטיס.

קיימים מספר הבדלים בין שיטות האימון במזרון ובמכשירים:

  1. שיעורי פילאטיס  מזרן עם מינימום מכשור לעומת אימון פילאטיס מכשירים המתבצע באמצעות מכשור על מיטת מיוחדת לאימון פילאטיס מתקדם.

2.      התנגדות קפיצית קיימת במכשירים ואינה מורגשת בתרגילי פילאטיס מזרן.

3.      תרגילי פילאטיס מזרן מבוצעים ברצף.

החוט המחבר בין השניים הינו עבודת הPOWERHOUSE-

ישנם תרגילים שנלמדים  תחילה על הרצפה ואחרים על מכשיר פילאטיס. בסטודיו ליאורה סגל פילאטיס מכשירים, אימון פילאטיס מזרן נעשה על המיטה עצמה. ג'וזף פילאטיס שהמציא את השיטה, שילב בעצמו תרגילי רצפה- מזרון ותרגילי מכשירים.

בשתי השיטות, ניתן להיעזר באביזרים, כגון כדור קטן וגדול או רצועת גומי, אשר ממחישים את כוונות התרגילים, מקלים על השגת המטרות וגם יכולים לאתגר. כל תרגיל פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים  ניתן לפירוק, למרכיבים בודדים ולגיוונים מעניינים. עבודת המזרן היא דרך מצוינת להתחיל ללמוד את כל התנועות הבסיסיות ועקרונות תרגילי פילאטיס. תרגילי המזרן מותאמים למגוון רמות קושי ומאפשרים מיקוד בלימוד יסודות הפילאטיס בצורה נכונה וידידותית. ברגע שאדם מוכן, הוא מתחיל לשלב פילאטיס מזרן עם פילאטיס מכשירים. 

 

יתרונות תרגילי פילאטיס מזרן בשילוב פילאטיס מכשירים:

1.      פילאטיס  מזרן  ומכשירים  מפתח אזורים כגון: שרירי הבטן, גב תחתון, ירכיים, מותניים וישבן.

2.      מסייע בהקלה על כאבי גב ותומך באגן הירכיים ועמוד השדרה.

3.      משלב בין נשימה, ריכוז, שליטה ,קואורדינציה ותנועה.

4.      משפר קשר גוף ונפש ומודעות גוף.

5.      מפתח כוח פיזי, גמישות, זריזות, יציבות ושיווי משקל.

6.      מגדיל את טווח התנועה של מפרקים ומקל על תנועתם.

7.      מאפשר שיפור בנשימה וזרימת הדם.

8.      מאפשר חיטוב השרירים ושיפור הכושר הגופני. 

9.      בניגוד לפעילות גופניות רבות אחרות, אימון פילאטיס מזרן מיועד לכלל האוכלוסייה , גם לכאלו הסובלים מפציעות גופניות, מכיוון שמדובר קודם כל בשיטת שיקומית ,פילאטיס מזרן מקל מאוד על הכאבים הנובעים מבעיות גב או ברכיים.

Joomla SEO by AceSEF